قوانین و شرایط استفاده

آذینو یک بازار بدون تعطیلی آنلاین است که در نظر دارد از فروشندگان ، هنرمندان ، کسب و کارهای کوچک ، مشاغل خانگی ، محصولات دست ساز و تولیدکنندگان ، طراحان داخلی حمایت به عمل آورد و به عنوان ویترینی جهت عرضه و نمایش محصولات و خدمات تولیدکنندگان در سرتاسر کشور وحتی خارج از کشور باشد . آذینو سعی دارد سکوی پرشی برای فروشندگان مخصوصا هنرمندانی که در زمینه صنایع دستی و دست سازه ها کار می کنند ، باشد و خریداران و فروشندگان را به هم متصل کند.

قوانینی که در وب سایت آذینو درج شده است به شما این امکان را می دهد تا با آگاهی بیشتری از خدمات آذینو استفاده کنید. استفاده شما از وب سایت آذینو به منزله پذیرش این قوانین است.

مقررات وضع شده جهت حفظ حقوق تولیدکنندگان و هنرمندان ، خریداران و کاربران آذینو است . آذینو تعهد دارد تا حریم شخصی کاربر خود را حفظ نموده و در همین مسیر تمام تلاش خود را جهت امن تر و راحت تر شدن استفاده از سایت در نظر بگیرد . قوانین مندرج در این سایت ممکن است در طول زمان تغییر کند ، این تغییرات در همین صفحه درج و به روز رسانی می شود و آگاهی از این تغییرات به عهده کاربر است. البته در موارد اساسی به فروشندگان اطلاع رسانی می شود.

قوانین و ضوابط کاربران

 • خریداران در تمامی روزهای هفته و در 24 ساعت شبانه روز امکان خرید از وب سایت را دارند.
 • کاربران توجه داشته باشند که باید هنگام سفارش کالا ، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. همچنین آدرس ارسالی کالا باید دقیق و درست وارد شود . بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص و یا نادرست سفارش کاربر قابل پیگیری نخواهد بود. همچنین خریداران می توانند آدرس و تلفن فرد دیگری را برای تحویل سفارش وارد کنند.
 • چنانچه خریدار قصد داشته باشد محصول را مرجوع کند ، باید پکیج دریافتی شامل محصول در حالت اولیه ، بسته بندی محصول و کاتولوگ آن و سایر موارد موجود در پکیج را مرجوع کند.
 • در مورد محصولات سفارشی دست ساز ، خریدار باید با بررسی لازم نسبت به سفارش کالا اقدام نماید زیرا که محصول به سفارش مشتری ساخته می شود و مشتری نمی تواند آن را مرجوع کند مگر در شرایط خاص
 • که کالا با تصویر دیده شده مطابقت نداشته باشد
 • معیوب بودن کالا
 • شکستگی کالا

زمان بازگشت کالا

آذینو با تکیه بر اصل مشتری مداری و احترام به قانون حمایت از حقوق مصرف کننده ، به تمامی مشتریان خود این امکان را می دهد که بتوانند کالای خود را بازگردانند.

خریداران محترم می توانند ظرف مدت 2 روز کاری نسبت به مرجوع خرید خود اطلاع داده و اقدام نمایند . در ضمن هزینه مرجوع کردن کالا به عهده مشتری است .

شرایط بازگشت کالا

 • در صورتی که کالای ارسالی با عکس موجود در سایت تطابق نداشته باشد
 • در مورد کالاهای شکستنی در صورت آسیب دیدگی کالا در زمان تحویل توسط مامور پست ، خریدار باید صورتجلسه آسیب کالا را از مامور پست دریافت کند و از طریق پست پیگیر باشد.
 • در صورتی که پس از ثبت سفارش از خرید کالا منصرف شدید ، باید هر چه سریعتر قبل از ارسال کالا از طریق تماس با پشتیبانی اطلاع دهید. در این صورت هزینه خرید به صورت کامل به حساب خریدار واریز خواهد شد.
 • در صورت خرید و ارسال کالا ، در صورتی که قصد مرجوعی را داشته باشید باید در همان روز خرید انصراف خود را به خدمات پس از فروش اطلاع دهید . در این حالت پس از تایید کارشناس ، تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در شرایط اولیه حفظ شده و از آن استفاده نشده باشد و همچنین به همراه همه ملزومات همراه آن ارسال شود . اگر کالا به همراه هدیه ارسال شده است بازگرداندن هدیه نیز الزامی است .
 • در این صورت ظرف 48 ساعت کاری کل مبلغ اولیه پرداخت شده به حساب خریدار واریز می شود. توجه داشته باشید هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا امکان استفاده از این سرویس را لغو می کند.

زمان بازگشت کالا

آذینو با تکیه بر اصل مشتری مداری و احترام به قانون حمایت از حقوق مصرف کننده ، به تمامی مشتریان خود این امکان را می دهد که بتوانند کالای خود را بازگردانند.

خریداران محترم می توانند ظرف مدت 2 روز کاری نسبت به مرجوع خرید خود اقدام نمایند . در ضمن هزینه مرجوع کردن کالا به عهده مشتری است .

شرایط بازگشت کالا

 • در صورتی که کالای ارسالی با عکس موجود در سایت تطابق نداشته باشد
 • در مورد کالاهای شکستنی در صورت آسیب دیدگی کالا در زمان تحویل توسط مامور پست ، خریدار باید صورتجلسه آسیب کالا را از مامور پست دریافت کند و از طریق پست پیگیر باشد.
 • در صورتی که پس از ثبت سفارش از خرید کالا منصرف شدید ، باید هر چه سریعتر قبل از ارسال کالا از طریق تماس با پشتیبانی اطلاع دهید. در این صورت هزینه خرید به صورت کامل به حساب خریدار واریز خواهد شد.
 • در صورت خرید و ارسال کالا ، در صورتی که قصد مرجوعی را داشته باشید باید در همان روز خرید انصراف خود را به خدمات پس از فروش اطلاع دهید . در این حالت پس از تایید کارشناس ، تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در شرایط اولیه حفظ شده و از آن استفاده نشده باشد و همچنین بههمراه همه ملزومات همراه آن ارسال شود . اگر کالا به همراه  هدیه ارسال شده است بازگرداندن هدیه نیز الزامی است .

در این صورت ظرف 48 ساعت کاری کل مبلغ اولیه پرداخت شده به حساب خریدار واریز می شود. توجه داشته باشید هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا امکان استفاده از این سرویس را لغو می کند.

حساب کاربری در آذینو

 • برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.
 • نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده است. حسب مورد و بنا به تصمیم آذینو ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در گردد
 • شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل ، مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.
 • مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به آذینو اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.
 • ایجاد حساب کاربری در «آذینو» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از ( آذینو ) هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «آذینو» ایجاد نخواهد کرد.
 • آذینو این حق را برای خود محفوظ نگه می دارد که حساب های تایید نشده و غیر فعال را لغو کند

محتوای کاربر

 • آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه ، اطلاعات محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات آذینو در پلتفرم‌های آذینو درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و آذینو به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
 • مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «آذینو» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «آذینو» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.
 • شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «آذینو»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «آذینو» اعطا می‌کنید. «آذینو» ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح و بازار اجتماعی «آذینو»، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «آذینو» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر شبکه های اجتماعی)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «آذینو»؛ و همین‌طور «آذینو» برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند.
 • شما (کاربر) با درج محتوا، به «آذینو» یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند «آذینو» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم ، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح بازار اجتماعی «آذینو»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «آذینو»، می‌تواند به توسعه برند شما (فروشندگان)، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.
 • مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشگاه باشد به عهده کاربر یا غرفه دار است و حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت
 • هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در «آذینو» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «آذینو» هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.
 • شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در فروشگاه متعلق به خودتان (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.
 • راه‌اندازی و مدیریت غرفه پس از فعال‌سازی آن توسط «آذینو»، به طور کامل به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن‌ها به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. «آذینو» مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و غرفه‌داران) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

سیاست کلی آذینو ، حفظ تمامی اطلاعات فروشنده و خریدار می باشد و برای مقاصد تجاری به دیگر شرکتها و موسسات واگذار نخواهد شد

مالکیت آذینو

همواره حق مالکیت «آذینو» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «آذینو» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار اجتماعی «آذینو» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

 

پیشنهاد می‌کنیم قوانین و ضوابط تامین‌کنندگان آذینو را نیز مطالعه نمایید.